דוד שמש קטן

 

דוד שמש קטן - הפתרון המושלם לדירות קטנות

 
כל דירה זקוקה לפתרון יעיל במיוחד לטובת חימום המים. המים החמים מאפשרים לנו להתקלח בנעימים, לאורך כל ימות השנה. כמובן שהשיטה למחם את המים ברוב המקרים, תהיה להתקין דוד שמש. באמצעות דוד השמש, משתמשים בקרני השמש אשר מחממות את הקולטים, שמעבירים את החום לדוד השמש עצמו שבו מתחממים המים, ומוזרמים לצנרת שלנו. מאחר שישראל היא מדינה חמה למדי - הרי שאפשר להשתמש בדוד השמש לבדו, אף ללא דוד החשמל, לאורך רוב חודשי השנה! עם זאת, השאלה שלעתים עולה היא האם התקנה של דוד שמש היא בכל לעניין משתלם. מדובר הרי על הוצאה אם רוכשים דודי שמש גדולים בנפח של 150 ליטר ומעלה. הפתרון במקרים הללו, אם אתם גרים בדירה קטנה יחסית עם 1-2 נפשות, הוא פשוט להתקין דוד שמש קטן, וכך אתם מאזנים בין הצורך בחימום איכותי, לבין תקציב נוח.
 

כך דוד שמש קטן יפתור את בעיית החימום בדירה הקטנה

 
  • להבין את הפעולה - כדי להבין מדוע דוד שמש קטן הוא הפתרון הטוב ביותר לדירה הקטנה שלכם, צריך גם להבין כיצד הוא בעצם עובד. פעולת החימום של הדוד היא על כמות מים קבועה שיכולה להיות בתוך הדוד. כלומר, אם לצורך הדוגמה יש לכם דוד של 150 ליטר, אזי יהיה בו מקום ל150 ליטר של מים בדיוק - בין אם הקרים או חמים. זה אומר שבעצם לדוד יש קיבולת מקסימלית לחימום המים והוא יוכל לחמם 150 ליטר של מים לכל היותר במשך כמה שעות, עד אשר תשתמשו בהם - ואז יכנסו מים קרים מחדש לדוד, ותוכלו לחמם אותם שוב וכיו"ב. מה שחשוב לזכור הוא ש-150 ליטר זה המון עבור דירה קטנה, שבה יש מעט נפשות. לכן גם דוד כזה יעלה יותר. מכאן שאם נעשה את הפעולה הזו על דוד קטן בנפח של 80 ליטר - מחירו של דוד כזה גם יהיה זול יותר, וגם תחלופת המים תספיק לנו ללא ספק.
  • כמה מים צורכת כל נפש? - כדי להיות בטוחים כי דוד שמש קטן יתאים לצרכים שלכם, עשו תרגיל פשוט מאד. בממוצע, אדם משתמש מידי יום ב35 ליטר מים - רוב השימוש הוא כמובן לטובת המקלחת, ועוד קצת לטובת שטיפת כלים וכיו"ב. זה אומר שכדאי לחשב האם הדוד הקטן מתאים לכם מספיק באמת להכפיל את כמות הנפשות במכות הליטרים. אם אתם גרים לבדכם - ברור שדוד של 80 ליטר יספיק לכם. גם אם אתם שתי נפשות בבית - דוד של 80 יתאים (כי הצריכה הממוצעת שלכם ליום תעמוד על 75 ליטר). אם מדובר כבר על 3 נפשות - אז אפשר לשקול רכישה של דוד שמש בינוני בנפח של 120 ליטר - ובכל מקרה אז כנראה גם הדירה כבר לא קטנה אלא בסדר גודל בינוני.
  • מה עם המחירים הסופיים? - באופן טבעי דוד שמש קטן יהיה גם הדוד הקטן ביותר, שהרי גודל המיכל משפיע מאד על הגודל הסופי. עם זאת חשוב לציין שמחירו של דוד בנפח של 120 ליטר איננו גבוה מידי ומדובר לרוב על תוספת של 100 ש"ח בממוצע - ולכן אם אתם צורכים יותר מים מהממוצע לדעתכם, אפשר גם לקנות דוד של 120 ליטר בהוצאה סבירה.
 

אנחנו כאן תמיד לשירותכם

 
חברת בנימיני שמחה לעמוד לצדכם בכל החלטה של התקנת דוד השמש בדירה שלכם - נשמח להציג לכם את שפע הדגמים שאנו משווקים ומתקינים, ולייעץ לכם בנוגע לגודל המתאים לדירה שלכם.