החלפת דוד שמש

 
 
החלפת דוד שמש מתבצעת בדרך כלל לקראת החורף, או בעקבות בלאי, נזקים ובעיות עם הדוד הישן. לאחרונה החל משרד האנרגיה והמים בשיווק תכנית חדשה של החלפת דוודים, במטרה לחסוך את צריכת החשמל. דוד שמש הוא אחד ממוצרי החשמל הנפוצים ביותר בישראל, ולכן כדאי לדעת מתי להחליף אותו, איך לעשות זאת ומה המחיר הצפוי.

הדרך הטובה ביותר להחליט על החלפת דוד שמש היא להתייעץ עם אנשי מקצוע. אפשר לתאם ביקור של טכנאי מיומן ללא התחייבות, לבקש ממנו חוות דעת, ולהתעניין לגבי דוד חדש או משומש. מעבר לכך, יש אינדיקציות ברורות לצורך בהחלפת דוד:
  • הדוד אינו מחמם היטב את המים גם לאחר שעות רבות של עבודה
  • חלה קפיצה משמעותית בחשבון החשמל החודשי
  • כמות המים החמים לא מספיקה לכל דיירי הבית
  • המים מתחממים אך הדוד לא מצליח לשמור על החום שלהם לאורך זמן
  • יש נזילות, סדקים, רטיבות או פגיעות אחרות בדוד
 

החלפת דוד שמש - כיצד מתבצעת החלפה של הדוד?

 
החלפה של הדוד היא לא פעולה מסובכת מבחינה טכנית, אולם מי שנעדר את הניסיון הדרוש עשוי להסתבך. עדיף להשקיע כמה מאות שקלים בהחלפה מקצועית מאשר לנסות, ולטפל בדוד לבד. מעבר לכך, החלפה של הדוד דורשת הקפדה על כללי הבטיחות. הקולטים, הפלאנג' והדוד עצמו מחוברים במערכת חשמלית בעלת תפוקה גבוהה. טיפול לא נכון יכול להסב נזקים בלתי הפיכים הן עבור מי שמנסה להחליף את הדוד, והן לסביבה ולדוד עצמו.

כדאי להקפיד על בחירה בדוד מתאים עבור צרכי המשפחה. נפח דוד של 80 ליטר מתאים לשתיים או שלוש נפשות, בעוד משפחה עם חמש נפשות תזדקק לדוד של 120 ליטר לפחות. מעבר לכך, חשוב לבדוק האם באמת יש צורך בהחלפה של כל הדוד או שמא מדובר על תיקון קולטים או החלפת גוף חימום בלבד. עדיף לאתר את הבעיה בליווי אנשי מקצוע, ורק לאחר מכן להחליט על רכישה של דוד חדש.
 

כמה עולה להחליף את הדוד?

 
טווח המחירים סביב החלפת דוד שמש רחב יחסית. השירות הזול ביותר הוא בדיקת דוד שמש בלבד, והשירות היקר הוא התקנה של דוד חדש וקולטים על גג רעפים. תיקון מפסק של דוד חשמל לצורך השוואה עולה בערך 200-300 ש"ח, בעוד החלפת דוד שמש וחשמל תעלה בערך 2,500 ש"ח.

עוד נושא שכדאי לבדוק טרם ההחלפה הוא תקופת האחריות על הדוד החדש. בררו האם ניתן לקבל תקופת אחריות ארוכה, מה כלול בתוכה, והאם איש המקצוע המגיע על מנת לבצע את ההחלפה יכול גם לפנות את הדוד הישן. אנחנו בחברת בנימיני דודי שמש וחשמל נשמח לעמוד לרשותכם לפני, במהלך ואחרי הטיפול וההחלפה של הדוד. צרו קשר עם אחד מנציגנו, ובואו לקבל הצעת מחיר משתלמת ללא התחייבות.
 
החלפת דוד שמש