כיצד עובד דוד חשמל?

 
 
אי אפשר לעבור את החורף, מבלי שיש לנו דוד חשמל איכותי שמחמם עבורנו את המים.
בעוד שבקיץ דוד השמש הוא שעושה את רוב העבודה, הרי שבחורף,עקב העובדה שאין הרבה קרני שמש שנקלטות בקולטים סולאריים - דוד החשמל הוא שישרת אותנו.

עם זאת, האם עצרתם פעם לחשוב כיצד בעצם דוד החשמל עובד?
מדובר על מנגנון מעניין שחושף היטב את דרך העבודה ואת דרך החימום, והכירות עימו גם תעזור לכם לבחור בדוד חשמל איכותי במיוחד.
 

כל שלבי העבודה של הדוד החשמלי

 
  • גוף החימום - אחד המרכיבים החשובים ביותר בכל דוד חשמלי הוא גוף החימום. גוף החימום של דוד חשמל הוא בעצם מעין מתקן מתכתי, אשר כאשר הוא מתחמם -הוא מחמם גם את המים משום שהוא נמצא במגע ישיר עימם. ברגע אתם מדליקים בעצם אתה מפסק של דוד החשמל שנמצא בבית שלכם - אתם מדליקים את גוף החימום הזה ונותנים לופקודה להתחיל ולחמם את המים.
  • העברת המים לצנרת - ברגע שיש כמות מסוימת של מים חמים, הרי שהיא תועבר קודם כל לצנרת שבבית שלכם. הדבר מאפשר לפנות מקום נוסף בתוך מיכל הדוד עצמו, ולהפנות מים קרים חדשים לגוף החימום. ברגע שגם אלו מתחממים גם אלו יועברו לצנרת שלכם ובמקומם יכנסו מים קרים חדשים וחוזר חלילה. הרעיון הוא שככל שהדוד יהיה דלוק יותר זמן - יותר מים יתחממו ויועברו ישירות לצנרת שלכם כך שתוכלו ליהנות מהם באופן מידי.
  • ויסות החום - שימו לב שלרוב, דוד חשמל לא יחשמל את המים שלכם עד לטמפרטורה גבוהה מידי, כי אז יש כמובן סכנה להתאדות וגם להרס של הדוד. לרוב דודי החשמל יש וסת מיוחד שבעצם שומר על טמפרטורה מקסימלית - לרוב מדובר על 60-70 מעלות צלזיוס, ולאחר שהמים יחוממו, גוף החימום יפחית מעוצמתו.
 

ועכשיו אפשר גם לבחור

 
אחרי שהבנתם כיצד דוד החשמל עובד בצורה טובה יותר, אתםגם תוכלו לבחור בצורה מושכלת יותר את הדוד שישרת אתכם, ולהבין מהם הקריטריוניםשמשפיעים על פעולתו.