מגנים על הסביבה עם מערכות סולאריות ודודי שמש

 
 
איכות הסביבה צפויה לעמוד במרכז תשומת הלב הציבורית בשנים הקרובות. כבר תקופה ארוכה אנו שומעים נתונים מזהירים על הפגיעה באיכות הסביבה, על המשמעות של התהליכים האקולוגיים ועל המשמעות. יחד עם זאת, לא כולם מצליחים למצוא את הקשר בין פגיעה או הגנה על איכות הסביבה לבין איכות החיים האישית.
 

סביבה מזוהמת פוגעת באיכות החיים שלנו בצורה ישירה ועקיפה, וזאת באמצעות מספר תהליכים:

 
 
  • זיהום אוויר
  • נזקי קרינה
  • הצטברות פסולת מוצקה ופסולת נוזלית
 
 
 
  • זיהום מים
  • מפגעי רעש
 
 
 
 
אנו משתמשים כבר מאות שנים במשאבים מוגבלים של כדור הארץ ומתעלמים מההשלכות. למזלנו, יש אמצעים אשר נמצאים בשימוש שוטף, ומקלים על הפגיעה באיכות הסביבה. את הדוגמא הטובה ביותר למכשירים מן הסוג הזה ניתן לראות במערכות סולאריות ודודי שמש.
 

כיצד פועלות מערכות סולאריות ודודי שמש?

 
מערכות סולאריות ודודי שמש מנצלות את האנרגיה הקיימת מהשמש. במילים אחרות, הן אינן מחייבות בזבוז של משאבים או יצירת אנרגיה יש מאין. מערכות סולאריות יודעות כיצד לספוג את האנרגיה, לתרגם אותה למהלך חשמלי ולייצר אנרגיה. תהליך דומה מבצעים דודי שמש, המגובים במערכת חשמלית עבור תקופת החורף או ימים מעוננים בלבד.

מערכות סולאריות ודודי שמש מייצגים את הפרדיגמה הירוקה והמומלצת לטובת שמירה על איכות הסביבה. האוכלוסיה בישראל ובעולם ממשיכה לגדול, רמת החיים נמצאת גם היא במגמת עלייה ותופעות זיהום האוויר חייבות לקבל מענה מהיר ויעיל. בעזרת מערכות סולאריות ודודי שמש ניתן להשיג זאת בקלות, ולהצטרף אל סל שיקולים סביבתיים ופיתוח כלכלי מואץ.
 

עוד יתרונות של מערכות סולאריות ודודי שמש

 
יש יתרונות נוספים למערכות סולאריות ודודי שמש אשר אינו בא לידי ביטוי בהפחתת הזיהום הסביבתי. ראשית, הם עוזרים בחיסכון כלכלי. בעזרת מערכות סולאריות ודודי שמש ניתן לצמצם את חשבון הוצאות החשמל במאות שקלים בחודש ובאלפי שקלים בשנה. חיסכון זה אינו בא חלילה על חשבון מים חמים, מקלחות ארוכות או איכות חיים גבוהה. מערכות סולאריות ודודי שמש פשוט מייצגים את הדור הבא של המחשבה הירוקה והאקולוגית. המרוויחים מכך אלו הלקוחות אשר מאמצעים את השיטה, מתקינים מערכות סולאריות ומנצלים את היעילות של דודי שמש.

שנית, מערכות סולאריות ודודי שמש מתאימות לאנשים המתגוררים במקומות מרוחקים, ולכן אינם מחוברים לרשת החשמל הארצית. בעזרת המערכות ניתן ליצור מאין "מעגל סגור" של אנרגיה, אשר יכולה להיות מיושמת על כל סוגי המכשירים החשמליים. ברוב המקרים נהוג להתקין את המערכות הסולאריות על הגג, להשתמש בחשמל שהן מייצרות, ולספוג שמש כמעט כל השנה. בתוך המערכות יש מצברים אשר אוגרים את עודפי החשמל הלא מנוצלים, בהם ניתן להשתמש בלילה ובימים מעוננים.

לסיכום, כל מי שהעתיד חשוב לו צריך להכיר את האפשרות של הקמת מערכות סולאריות ושימוש בדודי שמש. זהו אינו טרנד אופנתי חולף השמור לבעלי עניין בתחום הסביבתי, אלא חלק בלתי נפרד מהחיים של הילדים והנכדים שלנו.