מה עושים כשדוד השמש לא מחמם מספיק?

 
 
אחת הסיבות שבגללה אנחנו מתקינים דוד שמש - היא לחימום המים כשהוא חשוף לשמש, ללא השימוש ברשת החשמל. אבל מה אפשר לעשות כשדוד השמש פשוט לא מחמם מספיק? יש כמה סיבות אפשריות לכך - וכמובן כמה פתרונות אפשריים.
 

הדרך לפתרון הבעיה

 
  • ניקוי הקולטנים - אפשר שעל הקולטנים הצטבר אבק רב שפשוט מונע את חדירת קרני השמש. גם בניה של מבנה חדש שחוסם את השמש שעבור הקולטנים, הוא גורם שאפשר שיסביר את התופעה.
  • הצטברות אבנית - הסיבה הנפוצה ביותר, היא הצטברות של אבנית בתוך גוף החימום של הדוד. במצב זה, יש פשוט לנקות את האבנית - בין אם באופן עצמאי עם חומרי ייעודיים, או בעזרת אנשי מקצוע שמנוסים בתחום.
  • החלפת גוף חימום - הגורם השני מבחינת הסבירות לכך שדוד השמש איננו מחמם, הוא שגוף החימום פשוט התבלה, ואיננו מתפקד טוב כבעבר. לכל גוף חימום יש משך חיים מסוים, וכנראה ששלכם סיים את עבודתו. יש ליצור קשר עם טכנאי דודים שיתקין לכם גוף חימום חדש.
  • החלפת תרמוסטט - זו תקלה שלישית שאפשר שקיימת. התרמוסטט הוא שאחראי על וויסות החום, ולעתים גם הוא מתבלה. אמנם מדובר על רכיב שהוא לרוב איכותי יותר עם משך חיים ארוך, אבל גם לו יש חיים מוגבלים. לכן, כדאי לשקול שבמעמד של החלפת גוף החימום - גם תחליפו את התרמוסטט. גם החלפה זו, כדאי לבצע בעזרת מתקן דודים מקצועי.
 

חברת בנימיני מסייעת לכם

 
זקוקים לפתרון בתיקון דודי שמש? פנו עוד היום לחברת בנימיני דודי חשמל ושמש. החברה, בעלת פריסה מגוונת בכל דרום הארץ מספקת פתרונות למגזר הפרטי, העסקי, התעשייתי והציבורי, לפי דרישה.