מה עושים עם דירה בלי דוד שמש?

 
 
יש לא מעט דירות בישראל, בהן לצערנו הרב עדיין לא הותקן דוד שמש. לעתים הדבר בגלל סיבוך ביורוקרטי, ולעתים פשוט בגלל שנגמר המקום. בכל המקרים הללו עולה השאלה מהו התחליף, מה אפשר לעשות, והאם ניתן לחייב את השכנים שיאשרו לנו התקנה של דוד שמש? הנה כמה פתרונות אפשריים למצב.
 

כמה אפשרויות ומענה לבעיה

 
  • התקנת דודי חשמל - קודם כל אי אפשר לבנות דירה בלי שום אפשרות לחימום המים, וחובה לבדוק שיש לפחות דוד חשמל מתפקד, שייתן לכם מענה ראשוני לחימום המים שלכם.
  • התקנה ללא אישור השכנים - לפי החוק נקבע שבמידה ויש מספיק מקום להתקנת דודי שמש כמספר בעלי הדירות, מותר לכל דייר להתקין דוד שמש על הגג, גם ללא הסכמת כל הדיירים, כל עוד הצטייד באישורים המתאימים, וכל עוד הוא משתמש בדוד אך ורק לחימום המים ולא למטרה אחרת.
  • חיוב הקבלן לדוד שמש - כיום המדינה עדיין לא מחייבת את הקבלים, ליצור מבנים חדשים עם דודי שמש, ופעמים רבות הם מתקינים דודי חשמל בלבד, בפרט למבנים רבי קומות בהם אין חובה להתקנת דודי שמש משיקולים של שטח. עם זאת, בתור אנשים שמעוניינים לקנות את הנכס - מותר לכם בהחלט לדרוש מהקבלן התקנה של דודי שמש, או לבקש הפחתה במחיר, בשל עלויות ההתקנה בעתיד.
 

בחברת בנימיני מספקים לכם פתרון

 
אם ברצונכם להוסיף דודי שמש לביתכם - פנו עוד היום לחברת בנימיני דודי שמש וחשמל. אנו נשמח להתאים את דודי השמש לבתים שלכם, כך שהם יתפסו מקום מינימלי ויספקו חימום איכותי.