מורכבות התקנת דוד שמש על גגות שונים

 
 
דודי השמש הינם מחזה נפוץ במחוזותינו ולא בכדי שהרי אנרגיית השמש בסופושל דבר חוסכת לנו לא מעט כסף בהוצאות חימום המים הן בחורף והן בקיץ. משמעות הדברהיא כי התקנת דוד שמש הינהמומלצת ביותר מבחינה כלכלית וחבל לוותר עליה. יחד עם זאת, גם אם ברוב המקרים מדוברבהתקנה פשוטה ומהירה יחסית הרי שלעיתים רבות פני השטח הופכים אותה למורכבת יותר.
להלן נגיעה ממוקדת במקרים אלו.
 

התקנת דוד שמש על גג רעפים משופע

 
גגות הרעפים פופולאריים ביותר בישראל שכן הם מסוגלים לבודד בצורה לארעה את גג הבניין וע"י כך להקנות לדיירים תחושת נעימות ופחות מחנק בימות הקיץ. בנוסף, גגות הרעפים בנויים כך שהם מוליכים את מי הגשמים לאורך תעלות מסודרותוע"י כך מונעים הצטברות של רטיבות על הגג. אך אליה וקוץ בה, שכן גגות הרעפיםהינם תמיד משופעים ולכן כל התקנה של דוד שמש על גביגגות אלו הופכת להיות מעט מורכבת. העבודה על גג משופע הינה מסוכנת יותר כמו גם שישצורך ליצור פתחים בתוך הרעפים לטובת התקנת הדוד והקולטנים, לעגן אותם לגג המבנהולאחר מכן, לסגור את הפתח באמצעות לוח אלומיניום. העבודה בגובה ובשיפוע מסכנת את המתקיןוכמובן שעליו להיות מנוסה דיו על מנת שהפתח הנוצר יהיה אטום ולא יהווה מפגע לחדירתמים לכיוון הגג שמתחת לרעפים.
 

עבודה על גג חדש או גג בו בוצעו שינויים

 
גם בגגות חדשים פעולתהתקנת דודי השמש נחשבת למורכבת. היה נדמה כי גג חדש יאפשר למתקין מרחב פעולה נוחיותר אך במקרים רבים אין כך הדבר. העברת הצינורות לדוד ולקולטנים והצבת דוד השמשבמקום הטוב ביותר, כל אלו עשויים להיתקל בלא מעט בעיות במידה ולא בוצעה חשיבהמושכלת אודות נושאים אלו בטרם בניית הגג החדש. במקרים אחרים גגות ישנים יותר אשרבהם בוצעו שינויים לאורך השנים הופכים לקרקע מאוד מורכבת לצרכי התקנת דוד שמש. מחסניםעל גבי גגות, מבנים מבטון כאלו ואחרים ושינויים בצנרת, כל אלו הופכים את הפעולהלמורכבת יותר.
 

גגות עם מצוקת מקום

 
בזמן בניית בתים חדשים, מחליט המהנדס כמה מקום פנוי יש להקצות לדודי השמש מראש. עם השנים חלים שינויים רבים במבנה, בין היתר בעקבות חלוקת דירות למספר יחידות דיור. במקרים מעין אלו עולה הצורך בהתקנת דודי שמש נוספים על גג המבנה וכאשר מסתבר שאין די מקום, האופציה היחידה היא שימוש בדוד חשמלי. ייתכן שפנייה אל איש מקצוע בעל ניסיון תעזור בכל זאת במציאת המקום הראוי על גג מבנה קיים להוספת עוד דודי שמש, אך קחו בחשבון שהתשלום יהיה בהתאם.

אם גם לכם גג אשר נחשב"מורכב" בהתאם לכתוב לעיל, מוטב לו תזמינו חברה אשר מתמחה בהתקנת דודי שמש על כל סוגי הגגות. התקנת דוד שמש באמצעות חברה שכזאת תספק לכם שקט נפשי ואיכות שימוש לאורך שנים רבות.