ניקוי דוד שמש

 
 
אחת מן הדרכים הפופולאריות ביותר לחימום של מים במבנים שונים ברחבי הארץ היא כמובן באמצעות דודי השמש המוכרים לכולנו. דודים אלה עושים אמנם עבודתם נאמנה באופן שוטף, אך יש לזכור כי הם גם דורשים תחזוקה מסוימת מעת לעת על מנת לתפקד היטב.

ניקוי יסודי מונע הצטברות אבנית וחימום איטי של מי דוד שמש. את הניקוי רצוי לבצע אחת לתקופה מסוימת באופן מקצועי, בעיקר במדינה בה ישנו אחוז גבוה של אבנית במי הצריכה. שיקוע והיווצרות אבנית במערכות מים מתרחשים היות והמים מכילים כמות מלחים בריכוז גבוה מיכולת ההמסה שלהם. רוב המלחים השוקעים הם מלחים קשי תמס והמשמעות היא היווצרות משמעותית של אבנית בתוך הדוד או סביב צינורות המים.

בטמפרטורות גבוהות של מעל 50 מעלות צלזיוס נוצרת התגבשות של הסידן במים לסוג אבן הידוע בשם "אבנית". אבנית יכולה לשקוע ולהצטבר גם בעת שינוי בטורבולנציה של המים והחדרת אוויר לתוכה, וכאשר מתרחשים שינויי לחץ. ההצטברות של אבנית באה לידי ביטוי בגופי חימום שונים הכוללים מלבד דוד שמש גם קומקומים, מכונות כביסה, קולטי שמש ועוד.
 

מדוע חשוב לבצע ניקוי?

 
הצטברות אבנית בדוד שמש יוצרת שתי בעיות עיקריות:

א. ירידה בכושר ההולכה של צנרת – אבנית מצטברת על הצנרת ותורמת לירידה משמעותית בכושר ההולכה שלה. האבנית מורידה את קוטר הצנרת ומצמצמת את יעילותה בעשרות אחוזים.

ב. חומר מבדד – אבנית משמשת כחומר מבדד המפריע לגוף החימום לבצע את חימום המים. האבנית גוררת השקעה כספית על תיקון דוד שמש, תשלום בגין צריכת אנרגיה נוספת והחלפה של גופי חימום בתדירות גבוהה מהנדרש.
 

כיצד מבצעים את הניקוי?

 
השלב הראשון של ניקוי דוד שמש הוא זיהוי האבנית והסרתה. בשלב השני נדרש פירוק כללי של הדוד על ידי אנשי מקצוע, המקפידים על כללי הבטיחות. אנחנו בחברת בנימיני נשמח לספק לכם הצעת מחיר משתלמת על ניקוי דוד שמש. צרו קשר עם אחד מנציגינו ובואו לייעל את עבודת הדוד שלכם בהקדם וללא פשרות.