שאלות ותשובות על דוד שמש וחשמל

 

כמה זמן מחזיק דוד שמש?

 

דודי שמש או חשמל לרוב יחזיקו עד 8 שנים ללא תקלות, כשלאחר מכן הדוד, הצינורות וכד' נמצאים בסכנה של תקלות שונות לרבות סתימה, סדק, בקע (עליו נדבר בהמשך) ועוד. ככלל, כל עוד שהדוד יותקן בצורה המקצועית ביותר (וכמובן, שיהיה מהאיכות הטובה ביותר), כך הוא צפוי להחזיק שנים רבות. 
חשוב לדעת כי התקלות עשויות להופיע בד"כ בצינורות ההובלה של המים ולכן שווה לבדוק אותן קודם. עם זאת, חשוב לתחזק את מערכת הדוד כל 6-8 שנים ללא דיחוי, שכן חלק מן הבעיות במערכת הדוד עלולות להיות בלתי מורגשות עד לנקודה בה יהיה מאוחר מדי ותצטרכו להחליף את כל הדוד, כולל את מיכל המים. 

 

איזה גודל של דוד צריכים?

 

גודל הדוד שאתם צריכים הינו פועל יוצא של מספר הנפשות בבית. אל תתפתו לרכוש את הדודים הקטנים מאוד, אולם חשוב שתדעו שגם דוד של 80 ל' יספיק ל-2 נפשות, לעומת דוד של 150 ל' המיועד למשפחה שלמה הכוללת כ-6 נפשות. בכל מקרה, למשפחה ממוצעת יספיק גם נפח של 120 ל'. זכרו כי גודל הדוד משפיע גם על צריכת החשמל הביתית שלכם. 

 

כמה זמן יקח לי לחמם דוד בחורף על ידי חשמל?

 

דוד שלם בד"כ יצריך חימום של בין 45 דקות לשעה לכל הפחות. אולם, אם מדובר במקלחת קצרה שנעשית ללא שהות לאחר שהסתיימה ההדלקה, לעיתים יספיק חימום גם של 20-30 דקות. אולם, קחו בחשבון את מיקום הדוד אל הברז, את מיקום הדוד בכלל ואת מידת הבידוד שלו לסביבה – כל אלה משפיעים על מהירות הגעת המים אליכם ועל יכולת שמירת המים החמים בדוד לאורך זמן. דוד שמש וחשמל למשל, ימוקם על הגג של הוא יהיה חשוף יותר לשינויי טמפ', בשונה מדוד חשמל בלבד המותקן בבית עצמו ולכן יהיה מבודד יותר מטבעו. 
אגב, אנו ממליצים לכל אחד לעשות ניסוי קטן עם עצמו, בייחוד בחורף: הדליקו את הדוד, התקלחו, ובדקו כמה מים חמים נשארו לכם. לאחר מכן, בדקו כל שעה האם המים אכן חמים וכך הלאה. השיטה הזו תסייע לכם להשתמש במים החמים באופן חסכוני יותר, במידה ותגלו להפתעתכם כי לעיתים, המים יישארו חמים למשך שעות ארוכות (גם בימי החורף החמימים). 

 

כמה וואט צורך דוד חשמל?

 
 
 
 דודי שמש - בנימיני
 
 
 
דוד חימום ביתי (דוד שמש וחשמל נפוץ למשפחה של 3-4 נפשות) צורך בין 2500-3500 וואט, אולם הנתון הזה משתנה מטבע הדברים, בהתאם לגודל הדוד. 
 

איך יודעים אם הדוד התפוצץ?

 
דודי חשמל "מתפוצצים" הם תופעה נדירה שהתרחשה אם בכלל, בדודים ישנים שהיו פחות עמידים ויוצרו באופן שונה מעט מזה של היום. עם זאת, יכול בהחלט להיווצר בקע בדוד השמש, בד"כ כתוצאה מכשל של הטרמוסטט. עם זאת, הסכנה לבקע גדולה יותר בדוד שמש, אולם גם דוד מסוג זה אמור להיות מוגן מפני תקלות כאלה (כשהוא חדש ותקין).
לאחר שהבנו שדוד השמש בד"כ לא מתפוצץ, הסימן לבקע יהיה בד"כ חוסר במים חמים או סימן אחר המעיד על תפקוד לקוי של הדוד. בכל אופן, בכל מקרה של חשד לבקע או לבעיה אחרת בדוד, יש לפנות לאיש מקצוע מיומן. במקרה שדוד אכן יתפוצץ, לרוב ייגרם נזק לגג הבניין או לדירות התחתונות בדמות נזילה וכד'. 
 

כמה צריכת חשמל לדוד חשמל לשעה?

 
 
 
בממוצע, הדלקת דוד לשעה תעלה לכם כ-1.60 ₪, פלוס מינוס. עם זאת, יש לקחת בחשבון את גודל הדוד. 
 
 
יש לכם עוד שאלות תפנו אלינו ונשמח לענות על כל שאלה
 
 
 
 
 
 
 
 
 הצטרפו אלינו ל Google+‎
מרכז מכירות ראשי – יוסף טרומפלדור 88 , באר שבע    מייל: dodey-shemesh@bezeqint.net
רב קווי: 6650034 - 08   •   נייד: 5209639 - 050   •    פקס: 6450412 - 08
 
 
 
 
 
 
ZAP Group בניית אתרים