תפקידו של מטהר מים בדוד שמש

 
 
מטהר מים אחראי על סינון לכלוך פיזי עדין. המטהר עוזר להוציא את הכלור ושומר מפני תופעות לוואי גם במים לשתייה. מטהר מים פועל על בסיס תהליך כימי לקטילת חיידקים מזהמים והוא אינו פוגע בנוכחות המינרלים החיוניים. בנוסף, הטיפול במטהרי מים מבוצע בכפוף להוראות החוק והתקן המקובל.

תפקידו של מטהר מים בדוד שמש הוא לסנן אבנית. יש דגמים רבים של מטהרים מן הסוג הזה והם חשובים לשמירה על מערכת החימום. המטהר מונע התגבשות אבנית בדוד ויש לו יתרונות גדולים. הוא יעיל וחוסך אנרגיה באופן מיידי אחר התקנת הדוד, אין צורך בתחזוקה מסובכת על מנת לשמור עליו לאורך זמן וניתן להשיג אותו במחיר אטרקטיבי. מטהר מים גם יכול להתאים לדוד חשמל והוא מומלץ עבור כל מערכת שעושה שימוש קבוע במים המגיעים מהצנרת הביתית.

עלות התקנה ואביזרים נלווים
מטהר מים יכול לבצע את תפקידו רק לאחר התקנה נכונה. זהו אביזר חובה בדגמים שונים של מערכות חימום, אךבדוד שמש כדאי לשלב אותו עם האביזרים הנלווים הבאים:

א. שסתום אל חזור – זהו רכיב שאחראי על מניעת חדירת מים חמים מהדוד למערכת הצינורות המזרימים את המים הקרים לבית,במידה ויש הפסקת מים עירונית או איזורית. שסתום אל חזור מגן מפני נזקים והעלות הממוצעת שלו היא 60-70 ש"ח.

ב. שסתום פורק לחץ – זהו שסתום ביטחון שתפקידו להגן על הדוד במקרה שבהם לחץ המים החמים עובר את גבול המותר. תקלה כזו נגרמת בדרך כלל בגלל חימום יתר במערכת החשמל. עלותו של שסתום פורק לחץ זהה למחיר הממוצע של שסתום אל חזור.

ג. מעמד – לקוחות רבים מעדיפים להתקין מטהר מים ולוותר על מעמד בסיסי לדוד. עם זאת, המעמד הוא פריט חובה ולא ניתן להתקין את הדוד בלעדיו. השאלה היחידה היא איזה סוג של מעמד בוחרים והאם העלות המוצגת על ידי המתקין כוללת אותו.
לסיכום, מטהר מים הוא חלק ברשימת האביזרים הנלווים הנדרשים בדוד שמש. הוא אחראי על סינון המים ומונע נזקים לצנרת.